Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Szczecin

Informacja dotycząca możliwości dzierżawy obwodu łowieckiego nr 259

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Szczecinie informuje, iż do dnia dzisiejszego tj. 24 maja 2022 roku nie została podpisana umowa dzierżawy obwodu łowieckiego nr 259 przez wyłonionego potencjalnego dzierżawce. Potencjalny dzierżawca odmówił podpisania umowy dzierżawnej w związku z czym Starosta Pyrzycki zwrócił się o wyłonienie nowego potencjalnego dzierżawcy obwodu nr 259. Informujemy, iż na podstawie §2 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Środowiska i Klimatu wnioski o dzierżawę powyższego obwodu łowieckiego można składać w siedzibie tutejszego ZO do dnia 20 czerwca 2022 roku.

W załączeniu przesyłamy charakterystykę powyższego obwodu:

Obwód nr 259 na terenie powiatu pyrzyckiego

Powierzchnia ogólna : 12 974,00 ha

Powierzchnia użytkowa : 12 496,29 ha

W tym powierzchnia leśna: 2027,55 ha

Kategoria obwodu łowieckiego : bardzo dobra

Opis granic obwodu:

Granica biegnie od miejscowości Stare Chrapowo drogą na południe do Nowego Chrapowa. Stąd drogą na wschód do drogi Stare Chrapowo – Rokity i dalej drogą na południowy wschód, przez punkt topograficzny 53.3. do miejscowości Rokity. Z miejscowości Rokity szosą na wschód do toru kolejowego Pyrzyce – Lipiany. Torem kolejowym na południowy wschód do stacji kolejowej Nowielin, a stąd drogą na zachód do miejscowości Kozielice i dalej szosą na północny zachód, przez Kozielice, do toru kolejowego Pyrzyce – Tetyń. Torem kolejowym na południowy zachód do punktu topograficznego 78.2, a dalej szosą na południowy zachód do miejscowości Mielno Pyrzyckie. Stąd szosą na południowy wschód do miejscowości Trzebórz i dalej szosą na południowy zachód, przez punkt topograficzny 75.5, do miejscowości Tetyń. Z miejscowości Tetyń szosą na północny zachód w kierunku miejscowości Piaseczno, do drogi leśnej wyłożonej płytami „jumbo”. Tą drogą na południowy zachód do szosy Myślibórz – Banie. Szosą na północny zachód do miejscowości Piaseczno i dalej szosą na południowy zachód, przez Górnowo i punkt topograficzny 79.6 do miejscowości Piaski. Stąd kanałem i korytem rzeki Tywa na północny wschód do jeziora Długie i środkiem wód jeziora na północny wschód, do rzeki Tywa. Dalej korytem rzeki na północny wschód do jeziora Dłużec. Środkiem wód jeziora Dłużec i rzeką Tywa na północ do szosy Lubanowo – Banie. Szosą na wschód przez Banie do skrzyżowania z szosą Piaseczno – Kunowo, a dalej szosą na północny wschód, przez punkt topograficzny 59.9, do miejscowości Kunowo. Stąd szosą na północ i dalej drogą i szosą na północny wschód, przez punkt topograficzny 55.8, do miejscowości Swochowo. Ze Swochowa szosą na północny wschód do miejscowości Linie i dalej szosą na południowy wschód do miejscowości Stare Chrapowo.

Plan pozyskania oraz wykonanie ostatniego dzierżawcy z 3 ostatnich lat gospodarczych wg wniosku o dzierżawę obwodu łowieckiego:

-w zakresie pozyskania zwierzyny grubej z wyłączeniem dzików: plan 867 sztuki, wykonanie 805 sztuk

-w zakresie pozyskania dzików: plan 1130 sztuk, wykonanie 2078 sztuk

Kwota wypłaconych odszkodowań w zakresie 3 ostatnich lat gospodarczych zgodnie  z wnioskiem o dzierżawę obwodu łowieckiego: 951688 zł

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱